Novinky

Spoznajte finalistov za rok 2018 – druhé kolo otázok a odpovedí

Ďalšia časť odpovedí finalistov – manažérov na otázky o hotelierstve, hoteloch a o nich samotných.

 Otázky:

 1. Čím, alebo akým spôsobom, by ste presvedčili mladého človeka, aby pracoval v hoteli či reštaurácií?
 2. Zmenilo toto povolanie vašu osobnosť?
 3. Aký je hotel, kde pôsobíte?

Jiří Kotulán – NH BRATISLAVA GATE ONE

 1. Ukázal bych mu hotel, všechny jeho pozice, aby si sám udělal obrázek o tom, zda by ho tato práce naplňovala a dávala mu smysl. A pokud se jedná o člověka, který se teprve rozhoduje o tom, čím chce v životě být, co bude studovat, pak my všichni, co pracujeme v hotelnictví, se musíme zasloužit o to, aby renomé naší branže bylo zárukou dobré práce.

 

 1. Mou osobnost spíše formovali moji rodiče, kteří mě vedli k zodpovědnosti. Mé povolání mi umožnilo poznat různé lidi, různé kultůry a v tomto ohledu mě kladně ovlivnilo v mém náhledu na svět, ctít tradice a lidské hodnoty.

 

 1. Náš hotel je jako broušený křištál, který je naším symbolem a pro mnohé hosty poznávacím znamením. Narážím tím na náš obrovský křišťálový lustr ve foyer hotelu. Ve všech ohledech se snažíme klientům nabízet nekompromisní kvalitu v poskytovaných službách stejně tak, jak precizně jsou vybroušeny krystaly v našem lustru.

 

Jaroslav Kubaľa z Hotela FIS Jasná

 1. Veľmi náročná a aktuálna otázka s ohľadom na súčasnú situáciu na trhu práce. Zamýšľam sa nad tým veľmi často – čo tým mladým ľuďom, absolventom hotelových akadémií alebo vysokých škôl ponúknuť, aby mali pre túto prácu nadšenie. A odpoveď na túto otázku si ako konkurenčnú výhodu práve preto nechám pre toho mladého človeka 😉.

 

 1. Určite mi to osobnosť skôr poodhalilo a vyformovalo, myslím si, že som nikdy nebol iný, ako som teraz. Ale toto povolanie ma robí každým rokom odolnejším a silnejším človekom.

 

 1. Prezentujem Hotel FIS Jasná**** a je to krásny a jedinečný hotel. Má boutiqový charakter a úžasnú polohu priamo na lyžiarskom svahu v najlepšom lyžiarskom stredisku na Slovensku – v Jasnej. Náš hotel má 31 izieb s nadštandardnými rozmermi, moderný dizajnový interiér, výbornú gastronómiu a usmiaty personál,  našim hosťom tak dokážeme ponúknuť skutočne komplexný zážitok. Aj preto sme už dva roky po sebe získali prestížne ocenenie „Best Slovak Ski Boutique Hotel“ od organizácie World Ski Awards.

 

Tiago Viganó z Hotela Elizabeth v Trenčíne

 1. Začal by som tým, že je to fascinujúce odvetvie už len z toho dôvodu, že sa dostávate do kontaktu s inými kultúrami, zaujímavými ľuďmi, cudzími jazykmi a umožňuje vám to prácu po celom svete. Človek sa môže vzdelávať a rozvíjať počas celého života. V tejto práci stereotyp nezažijete. Hotel či reštaurácia sú živé organizmy a častokrát je potrebné použiť vlastnú kreativitu, aby bol hosť spokojný. Navyše, pre ľudí, ktorí sa rozhodnú pre takéto živobytie, vie poskytnúť skutočne zaujímavé a atraktívne kariérne príležitosti.

 

 1. Pomohlo a ovplyvnilo rozvoj mojej osobnosti, ale nezmenilo to, kým som. Som stále Tiago, ako ma ľudia poznajú. Veselý, s úsmevom na tvári.

 

 1. Hotel Elizabeth má 68 krásne zariadených izieb viacerých kategórií, skvelú reštauráciu, kde spájame modernú kuchyňu s tou tradičnou, jedinečné wellness v štýle antiky. Pre mňa je to najmä miesto s dušou, bohatou históriou, s lojálnymi zamestnancami a zákazníkmi, za čo som nesmierne vďačný. Hotel patrí medzi Historické hotely Slovenska a môže sa popýšiť viacerými skvelými slovenskými i medzinárodnými oceneniami. Som hrdý, že môžem riadiť tento hotel a byť jeho súčasťou.
keyboard_arrow_up